Bibliodramos Kongresas „Gyvenimas kaip žaidimas – gyvenimo žaidimas“

Hanoveris 2012 m. 08 23 – 26

Bibliodramos kongresas – tai galimybė eksperimentuoti, dalintis idėjomis, mokytis vieniems iš kitų. Esame labai skirtingose situacijose – vieni bibliodramą naudojame tikėjimo pažinimui ir stiprinimui, kiti tarpkultūriniam ir tarpreliginiam dialogui.

Hanoveryje, Stephansstift centre, ketvirtadienio popietę prasidėjo Bibliodramos Kongresas. Susirinko apie 60 žmonių iš Vokietijos, Anglijos, Austrijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Švedijos, Šveicarijos, Rumunijos ir Lietuvos. Kongreso darbo grupes vienijo tekstas iš evangelijos pagal Luką 7, 24 – 35. Darbinių grupių vadovai trumpai nusakė ir vaizdiškai parodė grupių tikslus  ir kryptis. Dalyviai pasirinko kokioje grupėje norės dirbti visą Kongreso laiką ir išsiskirstė į auditorijas pirmam susitikimui.

Penktadienio rytą visi kongreso dalyviai susirinko klausytis Hanoverio protestantų vyskupo Meisterio sveikinimo kalbos apie Gyvenimą kaip žaidimą.

Po pranešimo vyko 3 užsiėmimai: žaidimas „Monopolis“, Tango grupė ir bibliodramos užsiėmimas. Po pietų darbo grupės susirinko į 2-ąjį susitikimą.

Vakarais kongreso dalyviai smagiai vakarojo. Vieni kitus linksmino nacionaliniais šokiais ir žaidimais, šnekučiavosi, dalijosi patirtimi...

Šeštadienis prasidėjo darbu grupėse, o po pietų dalyvavome interaktyvioje ekskursijoje po Hanoverį. Kiekvienoje įžymioje vietoje mūsų laukė netikėti užsiėmimai. Buvo aplankyta Herenhauzų karališkieji barokiniai sodai (buvusioji Hanoverio karališkos šeimos vasaros rezidencija). Mėlynojoje terasoje skambėjo violončele atliekami kūriniai ir poezija. Prie operos teatro turėjome galimybę kaip baleto trupė sušokti šokį grojant bajanui. Susipažinome su Hanoverio istorija ir tradicijomis, apžiūrėjome Rotušę ir žaidėme viduramžių žaidimą, kuris pavaizduotas ant Rotušės (žaidėjams buvo proga įvertinti savo jėgas ir dantų stiprumą), ragavome tradicinio Hanoverio alaus geriamo kartu su degtine ir vienoje iš senamiesčio aikštelių sušokome tango. Paskutinis aplankytas objektas buvo II-ojo pasaulinio karo metu subombarduotos bažnyčios griuvėsiai, kurie primena karo pasekmes. Grojant violančeliai stebėjome puikų pasirodymą... Visur mus lydėjo gyva muzika ir įdomus gido pasakojimas.

Sekmadienio ryte užbaigėme darbą grupėse ir parengėme darbo grupių pristatymą, kuris vyko Stephansstift centro protestantų bažnyčioje. Ten pat vyko Kongreso uždarymas. Po pietų vieni dalyviai atsisveikino ir išvyko namo, o Europos bibliodramos asociacijos nariai dalinosi mintimis apie kongreso organizacinius reikalus bei galimas veiklas ateityje.