NUOTOLIU. Genealoginis medis
NUOTOLINĖS rekolekcijos su dailės terapijos metodais ir krikščioniška meditacija
Rabinas Jonathan Sacks sako: „Atmintis – mano pasakojimas, praeitis, kuri padarė mane tuo, kas esu, ir jos palikimą aš saugau ateinančių kartų labui.“ Suvokdami praeities poveikį dabarčiai ir ateičiai, galime sąmoningai pasirinkti, kurios vertybės ir požiūriai yra verti tęstinumo, kurie mus stiprina, padeda augti ir gali būti atrama darant pasirinkimus, o kurie trukdo, riboja ir destruktyviai veikia mūsų santykį su savimi ir kitais.
Rekolekcijose “Genealoginis medis” ieškosime, kokie paveldėti įsitikinimai ir modeliai daro įtaką pasirinkimams, kaip jie tampa tarsi nematomais vidiniais blokais, trukdančiais laisvai kurti ateitį. Tokie ribojantys įsitikinimai gali reikštis įvairiais būdais – kaip abejonės savo gebėjimais („man nepavyks“), nepasitikėjimas savimi („aš neverta/as“) ar nesąmoningas prielaidų priėmimas, kad „gyvenimas yra toks, koks yra, ir aš neturiu galimybės jo keisti“. Tokios ir panašios nuostatos gali trukdyti siekti gilesnių tikslų ir savo pašaukimo.
Rekolekcijų metu pasitelksime dailės terapijos metodus – meno kūrybos procesą, kuris padės geriau save pažinti, išreikšti emocijas, kurias žodžiais gali būti sunku išsakyti, ir pamatyti, kaip šios emocijos susijusios su perimtais požiūriais. Kūrybos procesas taip pat leis peržengti įprastą mąstymo būdą, pažvelgti į savo vidinį pasaulį naujai.
Rekolekcijose remsimės krikščioniškąja antropologija, kurios pagrindu su dėkingumu žvelgsite į savo šaknis ir praeities kartas bei atpažinsite savo pašaukimą duotoje gyvenimo situacijoje.
Susitikimų metu skaitysime įkvepiančius Biblijos tekstus, dalinsimės įžvalgomis, per krikščioniškąją meditaciją ieškosime vidinio išminties šaltinio.
Jei norite kurti ateitį, kuri remiasi ne tik praeities požiūriu/vertybėmis, bet ir sąmoningai priimtu pašaukimu, atveriančiu naujas galimybes, prisijunkite prie rekolekcijų „Genealoginis medis“.
Šios rekolekcijos nėra terapijos atitikmuo, todėl nerekomenduojama dalyvauti žmonėms, vartojantiems stiprius psichinę sveikatą gerinančius vaistus (antidepresantus ir kt.)
Pradžia: lapkričio 11 d. 18 val., vieno užsiėmimo trukmė: 2-2,5 val. (priklausys nuo grupės dydžio)
Rekolekcijų trukmė: 7 nuotoliniai susitikimai Zoom platformoje.
Visi užsiėmimai vyks: lapkričio 11, 18, 25, gruodžio 2, 9, 16, 23 d. (PIRMADIENIŲ VAKARAIS)
Veda: teol. m. lic Vaidilė Šumskienė (VDU Katalikų teolgijos fakultetas, 7 metai studijų), Gyvenimo ir tikėjimo instituto dėstytoja, sertifikuota neuroedukatorė (tai kvalifikacija, suteikianti teisę dirbti su grupėmis dailės terapijos metodais), kursų „Moteriškumas pagal Bibliją: suvokti kitą širdimi“, „Kelionė po Senąjį Testamentą“ vedėja.
Įnašas už rekolekcijas: 1 susitikimas – 18 eur (7 susitikimai – 126 eur)
Dalyvaujant tokio tipo rekolekcijose svarbu grupės pastovumas, tačiau norėdami jums padėti įsivertinti, ar jos jums tiks, sudarome galimybę dalyvauti 1 susitikime (registracijos į pirmą susitikimą bilietas – 26 eur).
Spausti čia: registracija ir bilietai
Kadangi rekolekcijos vyks nuotoliu, ir jums patogioje vietoje, dalyvių prašysime turėti savo priemones: A3 formato tapymo bloknotas (20 lapų), guašas (arba akvarelė), paprastas pieštukas, spalvoti pieštukai (arba pastelės), teptukai.
Iš dalyvių atsiliepimų:
Pamačiau, kaip skirtingai suvokiame ir išreiškiame tą patį biblinį tekstą, kai širdį „prakalbina“ meditacija. Gavau daug „medžiagos“ apmąstymui peržvelgusi iš ko esu paveldėjusi tradicijas, elgesio pavyzdžius, net sveikatą… Čia tikrai kitaip prakalbėjo Šventojo Rašto tekstai…
Gavau savęs gilesnį pažinimą, daugiau vidinės ramybės, daug šilumos…ir suvokimą, kad esu ne viena…
Savo darbe matau ligą, kančią, senatvę – o čia tikra atsvara – spalvos, žaismingumas, susikaupimas ir džiugesys.
Labai patiko meditacijos.