Link emocinės ir dvasinės brandos

Rekolekcijos dailės terapijos metodais

Teologinėje antropologijoje ilgus amžius diskutuota, ar jausmą galima laikyti trečiu pagrindiniu dvasiniu asmeniniu žmogaus gebėjimu šalia proto ir valios. Ar jausmingumas trukdo ar padeda ugdyti dvasinį intelektą? Ar jausmai ir emocijos trukdo proto darbui? Ar juos pažinti, ar atmesti?

Rekolekcijų savaitgalyje sustosime ties 8 pagrindinėmis emocijomis, kalbėsime, kuo jos skiriasi nuo jausmų, ieškosime užspaustų emocijų, kurios trukdo visapusiškam tobulėjimui.

Biblijoje širdis suprantama kaip asmenybės centras, visų gyvybinių – žmogaus galių buveinė, vieta, kurioje susitinka protas, valia ir jausmai. Vien racionalių argumentų ir sprendimų priėmimas dar negarantuoja žmogaus vidinio integralumo, todėl nepažinęs savo emocijų ir jausmų žmogus negali pasiekti pilnutinio dvasinio brandumo.

Užslopintos emocijos, neteisingos esminės nuostatos, neigiamų patirčių pilna emocinė atmintis – visa tai iškreipia savęs, kito ir pasaulio suvokimą.

Dirbsime dailės terapijos metodais, atliksime krikščioniškas meditacijas, dalinsimės savo įžvalgomis ir pastebėjimais. Visomis reikalingomis priemonėmis bus pasirūpinta, užsiėmimui nereikalinga jokia piešimo ar tapymo patirtis.

Šios rekolekcijos nėra terapijos atitikmuo, todėl nerekomendauojama dalyvauti žmonėms, vartojantiems stiprius psichinę sveikatą gerinančius vaistus (pvz.: antidepresantus ir kt.)

Vieta: Perkūno namas, Aleksoto g. 6, Kaunas.

Veda: Vaidilė Šumskienė, sertifikuota neuroedukatorė, VDU katalikų pastoracinės teologijos licenciatė, komunikacijos ir informacijos magistrė; 20 metų kuria ir veda įvairias dvasines programas Gyvenimo ir tikėjimo institute, rekolekcijose ir kasdienybėje palydi kitus asmeninėje dvasinėje kelionėje.

Laikas: gegužės 26 d. nuo 18 val. iki gegužės 28 d. baigsime 12 val.

penktadienis: 18.00-20.30 val.

šeštadienis: 9.00-17.00 val, dirbsime su dviem kavos pertraukomis ir pietų pertrauka

sekmadienis: 9.00-12.00val.

Dirbama nedidelėje grupėje.

Rekolekcijų kaina: 180 eur

Į kainą įeina visos dailės terapijai reikalingos priemonės, kavos/arbatos pertraukos, užkandis

Spausti čia: registracija ir bilietai

Nakvyne dalyviai rūpinasi patys. Esant poreikiui, rekomenduojame (kreiptis el.paštu gtinstitutas@gmail.com)

Šeštadienį bus galimybės užsisakyti pietus (į kainą neįtraukta).

Data

2023-05-26

Laikas

6:00 pm - 8:00 pm
Kategorija